Bursa düğün fotoğraf çekim yerleri

13 Şubat 2020 Perşembe
Bursa düğün fotoğraf çekim yerleri

Bursa da dış mekan düğün fotoğrafları için çekim yerleri konusunda kara kara düşünüyorsanız bu yazıyı sizin için hazırladık.

Bursa Botanik Parkı

Bursa'da fotoğraf çekimleri için en çok tercih edilen mekan Bursa Botanik Parkı , içerisinde barındırdığı Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, lale bahçesi gibi onlarca bahçeye rağmen genelde fotoğrafçıların standart alanlarda çekim yaptığı ve tam manası ile değerlendirilemeyen bir mekan aslında.…

Fotoğraf çekimleriniz bahar aylarına denk geliyorsa yeşilin her tonunu sunan , son baharda ise ağaçlı yolda mükemmel kareler veren güzel bir mekan seçeneğin bol omasının yanında şehir merkezinde olması , giriş ve çekim ücreti olmaması avantaj.

Cumalıkızık

Bursa Merkezine 15 kilometre mesafede, Uludağ'ın eteklerinde kurulmuş, otantik ve tarih kokan taşlı yolları , güler yüzlü yerli halkı ile Osmanlı mimarisinden kalma evlerin ayrı bir şirinlik kattığı Cumalıkızık, otantik bir çekim isteyen çiftler için güzel bir mekan.

2002-2004 Yılları arasında Kınalı Kar dizisi bu köyde çekilmiştir. Çiftlere tavsiyemiz Cumalıkızık'ta fotoğraf çektireceksiniz yanınızda mutlaka babet getirin. Topuklu ayakkabı ile yürümekte zorluk çekebilir hatta bileğinize zarar bile verebilirsiniz.

Uludağ

Uludağ'da fotoğraf çekilmek kışın evlenen çiftlerin bir çoğunun hayali olmasına rağmen, genelde çiftler pek cesaret edemiyor. Ancak şu kadarını söyleyelim kaliteli bir fotoğrafçı eşliğinde mükemmel fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Yeni açılan bursa Uludağ teleferik hattı ile de ulaşımı kolaylaştırılan Uludağ'a kişi başı 48 TL (13 Şubat 2020) ücret ödeyerek gidiş dönüş biletinizi alabilirsiniz.

Farklı fotoğraflara sahip olmak, size özel bir çekim için kaliteli bu mekanı kaldırabilecek tecrübe de bir fotoğrafçı ile güzel anılar yakalayabilirsiniz. Uludağ'da düğün fotoğrafı hayal gibidir...

Mudanya

Mudanya Bursa'nın deniz kıyısında bulunan güzel bir ilçesi , ara sokaklarında eski ahşap evlerinin bir çoğu orijinale sadık kalınarak restore edilmiştir.

Mütareke binası , Şükrü bey yalısı gibi bir çok tarihi binaya sahip Mudanya da iskelesi ve deniz kenarında da güzel pozlar yakalayabilirsiniz.

Trilye

Bursa Şehir merkezine yaklaşık 40 Km uzaklıkta bulunan trilye'de Taş mektebi , Kilisleri, Cana yakın halkı ile ile 14. Yüzyılın tarihi dokusunu üzerinde taşıyan eski bir kentte fotoğraf çekimine hazır mısınız?

Taş Mektep ve tarihi evlerinin arasında ve sahilde bulunan iskelede de çok hoş kareleriniz olabilir. Trilye fotoğraf çekimine ayırabileceğiniz bol vaktiniz varsa tavsiye edebileceğimiz güzel bir mekan.

İznik

Bursa şehir merkezine 86 Km uzaklıkta mükemmel tarihi dokusu ile antik döneme ait kalıntıların bulunduğu, İznik çini dükkanları ve İznik gölü kenarında gün batımında ortaya çıkan harika karelere değecek müthiş bir yer.

Farklı fotoğraflar hayal eden ve mümkünse düğün günü dışında fotoğraf çektiren çiftler için tavsiye edebiliriz.

Gölyazı

Şehir merkezine yaklaşık 40 Km uzaklıkta , geçimini balıkçılıkla sağlayan kasaba halkının sıcak kanlılığı ile neşeli anlar geçirebileceğiniz göl kenarında bulunan eski zeytin ağaçları, Teyzelerin kullandığı kayıkları kiralayarak göle açılabildiğiniz otantik bir mekan.

Misi Köyü

Bursa şehir merkezine yakın , eski ve otantik evlere sahip misi köyü düğün fotoğrafları için tercih edilebilir.

Kitap Evi Otel

Bursa'da fotoğraf çekilecek kapalı mekanlar konusunda fazla seçenek olmasa da
Kitap evi otel dış mekan çekimi isteyip de kötü hava koşulları yüzünden kapalı bir mekan arayan çiftler için tophanede bulunan can kurtaran mekanlardan bir tanesidir.

Büyük ahşap kapıları , kış bahçesi ve taş duvarları ile otantik bir yapıya sahip olan otantik otel kötü hava şartlarında tercih edilebilecek bir mekan. Belirtelim bahçede çekim için ücret talep edilmektedir.

Altınpark Fotoğraf Çekim Bursa

Altınpark Tesisleri Düğün salonunun yanında çiftlere fotoğraf çekimi için birden fazla temada açık hava ve kapalı alan dekoru sunmaktadır.

Sürekli yenilenen ve yeni tasarımlarla gelişimini devam ettiren tesiste tek mekanda birbirinden farklı fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Düğün ve Nişan günlerinde zaman ayarlaması önemli olduğundan çeşitli açık hava ve kapalı ortam konseptlerini bir arada bulabileceğiniz Altınpark tesisleri bursa düğün fotoğraf mekanları arasında son yıllarda oldukça popüler.

Paylaş