Save The Date Nedir? Çekimi Ne Zaman Yapılır?

14 Haziran 2019 Cuma
Save The Date Nedir? Çekimi Ne Zaman Yapılır?

Save The Date Nedir? Ne zaman yapılmalıdır?

Son yıllarda evlenecek çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir çekim türüdür Save The Date! Nişanlı çiftlerin düğün için fotoğrafçı araştırmaları sürecinde sıklıkla duyduğu Save The Date Nedir? Ne zaman çekilir?

Save The Date Nedir ?

Gerekli başvuruları yapıp nikah tarihini aldınız artık bunu duyurmanız gerekiyor. Eskiden nikah tarihi alan çiftler bu tarihin yazılı olduğu kağıdın fotoğrafını çekerek paylaşırdı, artık trend düğün tarihlerini arkadaşlarına, akrabalarına kısacası davetlilere duyurmak için Save The Date çekimleri yaptırmak.

Save the date 'in Türkçe olarak "tarihi kaydet" anlamına geliyor. Davetlilere bu tarihlerde nikahımız , düğünümüz var başka bir plan yapmayın ve tarihimizi kaydedin anlamında bir mesaj vermiş oluyorsunuz. Böylelikle biz bilmiyorduk demelerini engelleyebilirsiniz :)

Save The Date çekimlerin en önemli amacı gelişen teknoloji sayesinde artan sosyal medya kullanımından yararlanmaktır aslında. İlgi çekici kareler sayesinde tüm çevrenizi düğün tarihinizden haberdar edebilirsiniz.

Save the date elbisesi çoğunlukla beyaz renkli ve sade tercih edilmektedir

Save The Date Klip Çekimleri

Save The Date sadece fotoğraf çekimi anlamına geliyor zannetmeyin.

Türkiye de çok popüler olmasa da Save The Date çekimleri için müstakbel eşinizle bir anınızın canlandırıldığı ya da sizin istediğiniz bir hikaye senaryolaştırılıp klip çekimi de tercih edilebilir.

Save the Date Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Save the Date fotoğraf çekimleri genel olarak nikah tarihinden 3 ay kadar önce yapılıyor. Bu sayede davetlilere duyurmak için yeterli zamana ve düğün telaşına daha girmeden dilediğin konspetde güzel bir çekime sahip olabilirsiniz.

Bu arada Sosyal medya üzerinden davetlilere hatırlatma amaçlı ara ara farklı fotoğraflar paylaşmakta fayda var. Sosyal medya paylaşımlarının yanında whatsapp üzerinde de kişi listeniz ile Save The Date çekimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Save The Date İnternet Sitesi Nedir?

Save The Date fotoğraf ve video çekimlerinin yayınlandığı, Davetlilerin , arkadaşlarınızın size mesaj gönderebildiği Save The Date çekimleri için internet siteniz de çok önemlidir.

Fikr-u Hayal Save The Date paketlerinde Save The Date İnternet Sitesi de seçenek olarak sunulmaktadır.

Save the date fiyat

2020 yılında çekim paketlerimizi güncelledik. Save the date fiyat bilgisi ve rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş